Studio tańca Viva La Salsa

BACHATA SENSUAL

CZWARTEK
BACHATA gr. zaawansowana
godz : 20:15
60 min
instruktor : ŁUKASZ.B.
JESZCZE SĄ WOLNE MIEJSCA
BACHAT gr. początkująca
godz : 19:00
60 min
instruktor :Łukasz.B.
JESZCZE SĄ WOLNE MIEJSCA
ZAPRASZAMY PANÓW 🙂
ŚRODA
BACHATA  Od podstaw
godz : 20:15
60 min
instruktor :Łukasz.B.
ZAPISY TRWAJĄ NA GR. POCZĄTKUJĄCE  
 
 

Chcesz tańczyć a nie masz pary? Napisz do nas, zobaczymy co da się zrobić…

 

Bachata jest zmysłowym tańcem latynoskim

pochodzącym z Dominikany. Krok podstawowy jest prosto skonstruowany i rozliczany na „4”,dlatego też łatwo jest go opanować. Taniec charakteryzuje się bliskim kontaktem między partnerami oraz pracą bioder, które akcentują uderzenia w muzyce. Ważna jest także odpowiednia izolacja ciała, szczególnie klatki piersiowej, aby ciało poruszało się w sposób rytmiczny oraz płynny. Panowie uczą się techniki prowadzenia a panie dzięki elementom stylingu doskonalą swój sposób poruszania się w rytm muzyki.

Bachata to obecnie drugi oprócz salsy, najbardziej popularny i lubiany taniec na imprezach Latino. Najważniejsza jest tu zmysłowość oraz bliski kontakt z partnerem. Wykorzystywane są tu elementy zmysłowych ruchów oraz figur. Bachata to dominikański taniec, wolniejszy i bardziej zmysłowy niż salsa, tańczony do romantycznej i uczuciowej muzyki.

Na zajęciach panuje przyjemna i wesoła atmosfera, a taniec ten pomaga w szybki sposób przezwyciężyć nieśmiałość oraz nawiązywać przyjaźnie dzięki ciągłym zmianom w parach.

Zajęcia z bachaty rozpoczynają się od nauki ruedy, która jest tańczona po kole i polega na wykonywaniu przez pary tancerzy tych samych figur na komendę prowadzącego. Szybko stała się bardzo popularna na salsotekach ze względu na swój zabawowy oraz integracyjny charakter.

Na wyższych poziomach zaawansowania, po zakończeniu nauki ruedy, prowadzimy zajęcia z bachaty sensual, bachatango oraz bachaty z elementami akrobatycznymi. Pozwalają one poznać ciekawe kombinacje taneczne, nowe figury oraz poprawić technikę prowadzenia partnerów oraz styl poruszania się partnerek.

Nic tak nie pomaga rozwijać się w tańcu jak ciągła praktyka. Dlatego też organizujemy cykliczne imprezy w Pubie  Qulturka w Radomsku – więcej informacji w zakładce Wydarzenia.

Przyjdź i zobacz jak bawią się Nasi kursanci!!!