SALSA NEW YORK Style on2

 

Chcesz tańczyć a nie masz pary? Napisz do nas, zobaczymy co da się zrobić…

Salsa New York Style on2 (Mambo on2)

Salsa w różnych rejonach świata rozwijała się pod rozmaitymi wpływami, co spowodowało wyodrębnienie się wielu jej odmian. Style te mogą różnić się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków w muzyce, występowaniem lub brakiem partii solowych, czy też sposobem prowadzenia partnerki.

Salsa New York Style On2 została stworzona przez Eddiego Torresa w latach 70-tych jako mieszanka różnych styli tanecznych. Szybko stała się bardzo popularna na całym świecie i rozwijała się pod wpływem m.in. tańca współczesnego, jazzowego czy też tańców afrokubańskich. Styl ten jest bardziej płynny i zmysłowy niż inne odmiany salsy. Jest tańczony w rytmice na „2” – tzw. break występuje na drugie uderzenie w takcie (stąd nazwa salsa on2). Salsa New York Style charakteryzuje się efektownymi obrotami wykonywanymi w miejscu oraz szybkimi kombinacjami kroków, które akcentują elementy rytmiczne w muzyce.

Salsa to nie tylko figury wykonywane w parach, ale także wykorzystywanie przez tancerzy solowych kroków (określanych mianem shines lub shine steps) oraz elementów stylingu. Polega on na wprowadzeniu do tańca charakterystycznych ruchów rąk oraz całego ciała, które powodują, że staje się on bardziej widowiskowy i płynny.

Ten styl tańca przeznaczony jest dla każdego bez względu na wiek. Jest to niezwykle efektowny i uniwersalny taniec, który z pewnością można wykorzystać nie tylko na salsotekach.

Na zajęciach panowie uczą się techniki prowadzenia a panie jak dać się prowadzić w tańcu. W stylu tym ważne jest odpowiednie wyeksponowanie partnerki, która wykonuje liczne, szybkie obroty oraz podkreśla swoją kobiecość dzięki elementom stylingu.

Ciało porusza się w miękki i naturalny sposób. Kiedy tańczymy w parze, poprzez ruch bioder i całego ciała partnerka stara się zaprezentować partnerowi, kusić go, popisać się przed nim, zarówno swoim tańcem, jak i pięknem swego ciała. W tym tańcu mężczyzna może poczuć się naprawdę mężczyzną a kobieta kobietą.

Ciągłe zmiany w parach na zajęciach umożliwiają rozwój, ponieważ każdy partner ma inną technikę prowadzenia a partnerka inny styl poruszania się. Salsa to przede wszystkim naturalność, seksapil, gra między kobietą a mężczyzną, to radość.

Bardzo istotne jest wykorzystywanie na salsotekach swoich umiejętności i teoretycznych podstaw tańca zdobytych na zajęciach. Nie ma także niczego dziwnego w tym, że panie proszą panów do tańca. Na salsotekach panuje przyjemna atmosfera, a osoby z wyższych grup zaawansowania chętnie udzielają praktycznych porad dla osób początkujących. Jest to jedna z najszybszych dróg rozwoju dla kursantów, dlatego też nie ma powodów do obaw i można bez skrępowania ruszać na parkiet.

Uwaga! Salsa sama w sobie jest środkiem wysoce uzależniającym – szybko też zauważycie jej pozytywny wpływ na zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne, dlatego polecamy ją wszystkim!

 

Otagowano , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.